Project Description

F 2880

Motor
Max. výkon
Kapacita palivové nádrže
Převodovka
Jízdní rychlost
Posilovač řízení
Délka bez žacího ústrojí
Šířka
Výška bez kabiny
Žací ústrojí
Šířka sečení
Pohon od motoru
Pohotovostní hmotnost-bez sečení

Kapalinou chlazený 3 válcový diesel
28 (20,6) HP (kW)
61 l
Hydrostatická dvoustupňová
vpřed 0 – 20 , vzad 0 – 11 km/h
ano
2450 mm
1370 mm
1350 mm
Zvedání hydraulické
1372, 1520, 1826 (54″,60″,72″) mm
kloubová hřídel
727 kg

F 2880

Výkonná profesionální sekačka s čelním sečením s vysokou produktivitou a dlouhou životností. Její konstrukční řešení se opírá o provozní zkušenosti s osvědčenými a oblíbenými modely řady F. Byla vyvinuta speciálně pro nejnáročnější způsoby využití a je možné klást na ni ty nejvyšší nároky. Je vybavena dieselovým motorem Kubota (výkon 28 HP) a nově vyvinutým žacím ústrojím. Vyznačuje se vynikajícím žacím výkonem a vysokým jízdním komfortem. Má všechny předpoklady k provedení většího množství práce za kratší dobu.

Nově vyvinuté žací ústrojí
Je vyrobené z vysoce kvalitní oceli o síle 4,5 mm a má delší životnost než starší modely žacích ústrojí. Může proto spolehlivě pracovat řadu let při minimálních nákladech na údržbu. Je namontované140 mm nad zemí a umožňuje efektivní sečení vysoké trávy, kterou nastaví do polohy v níž je možný rychlý a čistý střih.
Žací ústrojí je možno sklopit o celých 90° a získat tak bezproblémový přístup k nožům a spodní straně žacího ústrojí. Zcela jednoduché je díky tomu čištění a údržba.
V přední části žacího ústrojí jsou namontována dvě velká opěrná kola, která se mohou nezávisle na sobě otáčet o 360°. Tato kola zaručují přesné vedení žacího ústrojí a ve spojení s kladkami zabraňují poškození trávníku.